Alan Adı Transfer

Sahip olduğun bir alan adın var ancak yenileme döneminde firman kabarık bir fiyat tablosumu çıkardı? O halde fiyatlarımız tam sana göre.

Alan adını hemen bize taşı, üstelik diğer firmalar gibi yükek fiyat sunmuyoruz ancak indirimde sağlamıyoruz. Hemen alan adını bize transfer işlemine başla. Fazla ödeme tutarları cebinde kalsın.

Alan Adı Transfer Aşamaları

Domain Transferi Hazırlık Aşaması

Hazırlık Aşaması

Alan adınızın bulunduğu firmadan EPP (Transfer) Kodunu alın, Kimlik Gizleme ve Trasfer Kilidini iptal etmiş olun.

Domain Transferi Sipariş ve Ödeme Aşaması

Sipariş Aşaması

Firmadan aldığınız EPP Kodu (Transfer Kodu) ile alan adı transfer siparişini sistemimizde sipariş vererek başlatın.

Domain Transferi Mail Onaylama Aşaması

Mail Onayı

Alan adınıza kayıtlı olan Yönetici bölümündeki mail adresinize onay için e-posta gelecektir, bu e-postayı onaylayın.

Domain Transferi Bekleme Aşaması

Son Bölüm

İlk 3 işlemin sonunda sitenizde hiçbir kesinti olmadan alan adınız 7 Gün içerisinde hesabınıza geçecektir.

Tüm alan adı kayıt ve yenileme fiyatları

Sunduğumuz Hizmetler

Bizden almış olduğunuz alan adlarında aşağıdaki yönetim araçlarına kolayca erişebilir ve işlemlerinizi hızlıca gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıcılar Arası Transfer
Sahip olduğunuz bir alan adını, sistemimize kayıt olan bir başka kişiye tek bir onay maili ile hızlı ve ücretsiz olarak transfer edebilirsiniz.
Ücretsiz Whois Gizleme
Alan adlarınız üzerinde ki kime ait sorgularında herhangi bir kişisel bilgilerin olmamasını whois gizliliğini etkinleştirerek sağlayabilirsiniz.
Kolay Yönetim Paneli
Arayüzümüz de sunmuş olduğumuz basitlik sayesinde aradığınız herşeye kolayca erişebilir ve hızlıca işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.
Özel Nameserver
Alan adlarınızı, hosting sunucularınıza doğrudan kendinize ait nameserver oluşturarak yönlendirmenizi sağlayabilirsiniz.
Alan Adı Kilitleme
Alan adı kilitleme özelliği ile alan adınızın bir başkası tarafından ele geçirilmesini ve transfer etmesini kolayca önleyebilirsiniz.
Otomatik Yenileme
Otomatik yenilemeyi açarak, alan adınızın süresi bitmeden tarafınıza e-posta ile yenileme faturası gönderilmesini sağlayabilirsiniz.

Alan Adı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Alan adlarının temel seviyede ki bilgilendirmelerini öğrenebilirsiniz.

Alan Adı Nedir?

Temelde ki anlam açılımının yerine kullanıcı dostu anlatım olarak alan adını bir isim etiketi veya marka olarak tanımlayabiliriz. Alan adları aramamotorlarında (GOOGLE,YANDEX....) arama çubuğuna yazdığımız www. ile başlayan ve sizin tüm internet sitesi serüveninizi başlatan alan olarak tanımlanabilir. Bir internet sitesi kurmak istediğinizde alan adınız yani bir kimliğiniz yok ise malesef bir internet sitesi kuramazsınız.

Devamını oku...

Alan Adı Yeterli Mi?

Alan adı için verilen temel bilgiler ışığında, siz değerli müşterilerimize sadece alan adının yeterli olmadığını bildirmek oldukca üzücü. Alan adı sadece bir etiket ve marka niteliğinde olduğu için bu sadece bir etkileşim aracı olarak tanımlanabilir. Yani bir de işin depolama ve görüntü alanına girmeniz gerekiyor. Bu esnada da karşımıza hosting geliyor. Hosting basit kavramla bir barınma alanıdır. Depolama alanı dediğimizde ise bu sadece bir tabirdir. İçerisinde sadece veri barındırmak için kullanılamaz, bizim vermek istediğimiz bilgi bir internet sitesi içeriklerinin orada yer almasıdır.

Devamını oku...

Alan Adımı Alamıyorum Neden?

Alan adı ekranında, istediğiniz bir alan adını sorguladınız ve alamk istiyorsunuz ancak alan adı uzantısı karşınıza gelmiyor ya da dolu olarak geliyor. Bu durumda malesef ki bu alan adı daha önce alındığı için sizin tescillemeniz yani almanız mümkün değildir. Zira bu isim etiketini & markayı bir başkası almıştır. O kişiden alabilmeniz için whois araçlarından alan adı süresinin ne zaman biteceğini araştırabilirsiniz. Düşmesinden 60 gün sonra ise bu alan adı normal bir şekilde tescillenebilir. Unutmayın ki alan adını kişi kendine ait olduğu için düşürmeden yenileyebilir.

Devamını oku...

Alan Adımı Transfer Etmek Nedir?

Alan adı transferi, bir başka firma üzerinde yer alan alan adınızın. Daha uygun fiyatlandıran ya da kendiniz memnun kalıp taşımak istediğiniz firmalara aktarılma işlemidir. Bu işlem süresi transfer ücretinin ödenmesinin ardından ortalama olarak 5-7 gün sürmektedir. Aktarılan alan adları sorunsuz olarak çalışmakta olup aynı zamanda sanki alan adını 1 yıl daha uzatmışcasına sizin alan adınıza 1 yıl daha süre eklemektedir.

Devamını oku...