Hosting Nasıl Yapılır?

cPanel Eklenti Etki Alan Adı Ekleme

Merhaba bugün siz değerli okurlarımıza eklenti etki alan adı eklemeyi anlatacağız. Eklenti etki alanı diğer adı ile Addon Domain’dir. Bu terim hosting paketleri üzerinde geçerli alan adı barındırma sayısına etki etmektedir. Temel içeriğe başlamadan önce önemli bir bilgilendirme düşmek istiyorum. Eklenti etki alanının çalışması için, eklenti etki alanı henüz oluşmadan önce, alan adı firmasından nameserver […]

Merhaba bugün siz değerli okurlarımıza eklenti etki alan adı eklemeyi anlatacağız. Eklenti etki alanı diğer adı ile Addon Domain’dir. Bu terim hosting paketleri üzerinde geçerli alan adı barındırma sayısına etki etmektedir. Temel içeriğe başlamadan önce önemli bir bilgilendirme düşmek istiyorum. Eklenti etki alanının çalışması için, eklenti etki alanı henüz oluşmadan önce, alan adı firmasından nameserver adreslerinin kullandığınız hosting’e ait nameserver adreslerine yönlenmiş olması gerekmektedir.

Nedir bu eklenti etki alanı ?

Almış olduğunuz hosting hesabında birden çok domain ekleme hakkınız olabiliyor buda eklenti etki alan adıdır. Elbette ki bu alan adları ise reseller hizmetlerinde olduğu gibi ayrı ayrı siteler ve veritabanları olarak açılmamaktadır.

Eklenti etki alan adlarınızı eklemek için aşağıdaki yönergeyi takip ediniz.

cPanel > Etki Alanları > Eklenti Etki Alanları

Sonrasında bilgileri resimde vermiş olduğumuz gibi doldurun lütfen.


Belge kök dizini bölümüne örnek olarak alanadi.com şeklinde eklerseniz sitenizin public_html/alanadi.com olarak eklendiğiniz alt etki alanı dosyaları burada tutulacaktır.

Sizde sitemizden alacağınız linux web hosting paketlerinde alt etki alanlarına sahip olabilirsiniz.

About the author

admin

Add Comment

Click here to post a comment